Başlangıç / İnternet / Wifi Ağına Oturum Açın

Wifi Ağına Oturum Açın

Wifi ağına oturum açın sorunu konumuzdan herkes merhaba. Mobil cihazlardan wifi ağına bağlanmak isteyen bir çok internet kullanıcısı, zaman zaman bağlantı yapmaya çalışırken wifi ağına oturum açın problemi ile karşı karşıya gelebilmektedir.

Wifi ağına bağlanmada ortaya çıkan bu problemin temel sebebi bir çok faktör olabilmektedir. Kombinasyonlu hataların ortaya çıkarabileceği bu problem, tek bir hatadan kaynaklı da olabilmektedir. Bu sorunun cihazınız da neden ortaya çıktığı bilemediğimiz için, genel olarak yapılması gerekenleri ele almaya çalışacağız. Bu hata sizde farklı bir sebepten dolayı ortaya çıkabiliyorken, başka bir kullanıcıda da farklı bir sebepten dolayı ortaya çıkabilmektedir.

Sorunu ortadan kaldıra bilmeniz için bazı denemeler yapmanız gerekmektedir. Belki ilk anlatacağımız yöntem sorunu çözebileceği gibi, anlatacağımız son yöntem de sorununuzu ortadan kaldırabilir veya soruna bir çözüm yolu o anda bulamayabilirsiniz. 

Wifi Ağına Oturum Açın Sorunu

Yukarıda ele aldığımız yazımızda sorunun tam olarak kaynağının ne olduğu bilmediğimiz için, deneme yanılmalar yapmamız gerekecektir.  Yapacağınız bu deneme yanılmalar büyük bir ihtimal wifi ağına oturum açın sorununu ortadan kaldıracaktır. 

Çözüm Yolları

Birinci Çözüm Yolu

Bulunduğunuz ortamda sizin dışınızdaki kişiler wifi bağlanıyor ancak sadece sizde bu hata çıkıyorsa, bu hata cihazınız la alakalı olabileceği gibi, modem kaynaklı da olabilir. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken modemi kapatıp tekrar açmaktır.

Modem açıldığında hala sorum devam ediyorsa, modem ara yüzüne giriş yapıp, ( bu konudan modem ara yüzü girişi nasıl yapıldığına bakabilirsiniz ) DHCP kısmına kapalı hale getirin. Bu sırada telefonunuzun modem ile hiç bir bağı olmasın, telefonu kapatın ve tekrar açıp wifisi kapalı konuma getirin.

Sonrasında telefonun wifisini açın ve modem ile bağlantı sırasında direk bağlantı kısmını seçmeyin. İP adresini elle girmeniz gerekecek. NS1 8.8.8.8 – NS2 4.4.4.4 şeklinde ayarlayın.

Yaşadığım bir wifi ağına oturum açın hatasında sorunu bu yollu çözmüştüm. Bu işlemde sizin sorununuzu ortadan kaldırabilir ancak hala soruna çözüm olmadıysa, ele aldığım ikinci çözüm yolunu uygulamaya geçin. 

İkinci Çözüm Yolu

Mobil cihazlarda WLAN veri kullanımında sebebi belli olmamakla birlikte veri kısıtlamaları olabilmektedir. Bu durumda kısıtlama kaldırılması wifi ağına oturum açın sorununa çözüm olabilmektedir. 

Bunun için yapmanız gereken Ayarlar – Veri Kullanımı – WLAN yoluyla giriş sağlayın. WLAN sekmesinin içinde Ağ Uygulamaları bulunmaktadır. Bu sekme de Ağ kısmının yanında yer alan kutuda işaretleme yaparak seçeneği aktif hale getirin. 

Tabi bu işlemi yapmadan önce kullandığınız cihazın wifisini kapalı tutup, modem ile hiç bir bağının olmadığına dikkat edin. 

Sorununuz çözülmezse durumu tam olarak bize yazın. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Bu problem için farklı çözüm yolları üretenler olursa, lütfen diğer kullanıcılarında faydalanması için, çözüm yolunu yorum bölümünden yazabilirsiniz. 

7 yorumlar

 1. Burhan

  Modeme reset attım kurulum yaptım sonrasında wifiden oturum açmamı istiyor oturum açma sayfası gelincede türknet yazısı geliyor başka bişey gelmiyor sorun devam ediyor

 2. dahime

  yaaa bir şeyi yanlış yapıyorum ama anlamadım gitti yada cihazlarda sorun var

 3. yusuf

  sağol hacı nedirx

 4. Adem

  Evdeki wifi den 1 ay uzak kaldım 1 ay sonra eve gelince tlfn um wifiye bağlandı ama sonrasında sürekli bağlantı kesildi diyor . Cihazinizin bu ağ ile bağlantısı kesildi diyor deli oldum 1 aydır böyle ne olur yardimci olun

  • admin

   ilk olarak şifreyi hatırla işlemi yapın sürekli bağlı kalması için, yine sorun çözülmez ise wifinin reset ( küçük siyah wifi içi düğmesi ) tuşuuna basarak wifiyi tamamen sıfırlayın. reset sonrası şifre tamamen sıfırlanacaktır. bu şekilde tekrar bağlantı kurmayı deneyin. sorunu büyük bir ihtimal çözecektir.

 5. nazmi

  size nasıl ulaşabilirim

  • admin

   buyrun buradan yazın, sürekli online durumdayız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir