Muradi Güler Kimdir?

8
8

Merhabalar nedix takipçileri. Namı değer memati yani muradi güler kimdir? makalemize hoş geldiniz. Muradi Güler çoğu insanın ismine aşikar olduğu, özellikle kurtlar vadisi dizisinde Gürkan Uygun’nun canlandırdığı ve hayat verdiği bir karakter olarak, pek bilgi sahibi olunmayan bir kişiliktir.

İnternet ortamında Muradi Güler hakkında pek fazla bir bilginin olmama sebebini tam olarak bilemiyorum. Bu durumun sebebi her şey olabilir. Yaptığımız araştırmalar ile Muradi Güler hakkında pek fazla bilgiye ulaşamasak da, genel olarak hayatı hakkında sizlere kısa bilgiler aktaracağız. 

Zamanında sıkı bir kurtlar vadisi izleyicisi olanlar mutlaka, film karakteri mematinin kimi canlandırdığını merak etmiştir. Googlede yapılan memati kimdir aramaları, karşınıza mutlaka Muradi Güler ismini çıkarmıştır. Ancak kimdir bu Muradi Güler diye arama yapıldığında, hakkındaki tek bilginin Alaattin Çakıcı ile olan bağları görülmekte ve daha detaylı bilgiye ulaşılamamaktadır. Milyonların izlediği bir dizede, ana oyuncu karakterine hayat veren biri hakkında neden bilgi bulunmaz, yukarıda da dediğim gibi bilemiyorum. Gelin şimdi yapmış olduğum araştırmalar sonucu elde etmiş olduğum bilgiler ile, Muradi Güler’in kim olduğuna bakalım. 

Muradi Güler Hayatı

Muradi Güler, aslen Bayburt’un Rüştü köyündendir. Gümüşhane Kılıçören köyü ile de yakın bağları vardır. 20 kasım 1960 günü dünyaya gelmiştir. Evlidir ve iki çocuğu bulunmaktadır. 

Genç yaşlarda İstanbul’a gelmiş, Kağıthane Sanayi mahallesi ve Gültepe mahallesinde gençlik yıllarını geçirmiştir. Küçük yaşlardan itibaren ülkücü hareket içerisinde yer almış, bulunduğu bölgede üstlenmiş olduğu yükümlüküler ile insanların sevdiği ve saydığı bir kişi haline gelmiştir. 

Alaattin Çakıcı ile dostlukları gençlik yıllarına dayanmaktadır. Genç yaşlarda ülkücü hareket içerisinde yürüttükleri çalışmaları, ilerleyen zamanlarda devlet adına yürütür hale gelmişlerdir. Aktif oldukları yıllarda adeta devletin kara kutusu pozisyonunda olmuşturlar. 

İlerleyen yıllarda dönemin hükümetleri ile olan ters düşme durumları, onları uzun yıllar boyuncu kaçak hayatına sürüklemiştir. Arantılarının olduğu dönemde, Fransa’nın Nice kentinde 17 Ağustos 1998 yılında Fransız polisinin yaptığı operasyon ile Güler, Çıkıcı ve Aslı Ural yakalanmıştır. Yaklaşık olarak 1,5 yıl Fransa hapis macerasından sonra, Türkiye’ye şartlı iadeleri yapılmıştır. İkilinin Türkiye’ye iadesi sonrası ortaya çıkan kasetler, dönemin ANAP devlet bakanı Eyüp Işık‘ın istifa etmesine sebep olurken, davaya Meral Akşener, Yavuz Ataç ve Erol Evcili‘de dahil etmiştir. İkilinin devletle olan bağları ve o dönemlerin hükümetleri ile yürüttüğü birliktelikler tam olarak detayları ile bilinmemektedir. 

Muradi Güler Fransa’da yakalanıp Türkiye’ye iade edildikten sonra, uzun yıllar hapis hayatı yatmamış ve tahliye edilmiştir. Birlikte hareket etmiş olduğu çakıcı ise uzun yıllardır hapis hayatına devam etmektedir. Çakıcı uzun yıllardır hapiste yatarken, Güler’in nasıl ve neden tahliye edildiği hakkında ise bilgimiz bulunmamaktadır. 

Muradi Güler ve Alaattin Çakıcı geçtiğimiz yıllarda aralarında yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı, birbirleri ile olan bağlarını koparmıştır. Bir çok kez barışıp küsen bu iki kadim dostun tekrardan aralarının düzelmesini temenni etmekteyiz. 

Muradi Güler uzun yıllardır ticaret ile uğraşmaktadır. Genelde gençliğini geçirmiş olduğu sanayi mahallesi ve gültepe mahallesinde bulunmaktadır. Akrabalarının büyük bir bölümü kağıthane sanayi mahallesinde ikamet etmektedir. Güler çevresinden ve akrabalarından hiç kimseyi, bulunmuş olduğu ortamlara dahil etmeyerek bir nevi onları olası zarar görme durumlarından her zaman korumaya çalışmıştır. 

İlgili Konular

8 YORUMLAR

  1. muradi abiye ulaşmaya çalışıyorum ancak ulaşamiyorum sosyal medya hesaplarından yazdım ama dönüş olmadı sanırım hesapları kendi kontrol etmiyor. muradi abiye nasıl ulaşabilirim

    • sosyal medya hesaplarını kendi kullanıyor diye biliyorum. onun dışında özel bilgilerini buradan veya farklı bir şekilde sizlere sunmam uygun olmaz.

  2. admin merhaba. muradi abiye kurtlar vadisi dönemlerinden beri büyük hayranlığım var. facebook adresi var ama kendinin mi bilmiyorum. kendisine nasıl ulaşabilirim. facebookdan yazdım ancak görmedi. sanırım orayı kendi kontrol etmiyor. lütfen bana bu konuda yardımcı ol

    • facebook tamamen kendine ait diye biliyorum. atmış olduğunuz mesajı görmemiş olabilir. bunun dışında genellikle istanbul kağıthane bölgesinde olduğunu ve birçok akrabasının da sanayi mahallesinde ikamet ettiğini biliyorum. bunun dışında maalesef başka bir bilgim bulunmuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here