Başlangıç / Ekonomi / İstanbul Evde Yapılabilecek İşler

İstanbul Evde Yapılabilecek İşler

Özellikle de ev hanımlarının, evde geçirmiş oldukları vakitleri fırsata çevirerek ceplerine ve tabii ki aile bütçesine fazladan maddi kazanç koyabilmek amacı ile evde yapılabilecek olan işlerin önemi büyük. İnternetin de gelişmesi ile birlikte, bu tarz imkanların çok daha artış gösterdiğini söyleyebiliriz.

Bu konuda bizler de sizin için İstanbul evde yapılabilecek işler ile ilgili belli başlı tavsiyeler ve öneriler sunmak istiyoruz. Özellikle vereceğimiz tavsiyeleri farklı başlıklar altında toplarken, biraz daha geleneksellik içeren ve içerisinde el hamaratlığı isteyen iş tavsiyelerinin yanında bir de biraz daha internet ile ilgili olan iş fikirlerini dikkate almak istedik.

 Fakat sizlere fırsat niteliği olacak türden bu evde yapılacak işler ile ilgili tavsiyeler sunmadan evvel. Öncelikle ne istediğinize karar vermenizi söylemek zorundayız. Mesela takı işine mi meraklısınız yoksa internet ile ilgili olan işlerde mi kendinizi hazır hissediyorsunuz? Bu basit olan sorularla ilgili cevabınız varsa, o halde daha da fazla vakit kaybetmeyelim.

Evde Reçel Yapıp Satmak

 Reçel, kahvaltı sofralarından düşmeyen lezzetlerimiz den bir tanesiydi. Bir zaman sonra popülerliğini kaybeden bu lezzetimizin yeniden yükselen bir ilgi ile takibe girdiğini söylemek zorundayız öncelikle. Nitekim ‘’elde yapılmış olan’’ın lezzeti ve ‘’evde yapılmış olan’’nın güvenilirliğini çok özlemiş durumdayız. Sizler de kendi reçellerinize güveniyorsanız ve reçellerinizle ilgili olarak arkadaşlarınızdan, ailenizden ve hatta belki de komşularınızdan güzel geri dönüşler alıyorsanız bu konuda kendi küçük işletmenizi bile kurabilirsiniz.

Nasıl Satış Yapabilirim?

 • Sosyal girişimcilik yaparak ev hanımlarının el emeklerini destekleyen internet sitelerinde kendi ürününüzü kabul ettirebilir ve satış adına kendi isminizi yazdırabilirsiniz.
 • Birçok şehir içerisinde kolektif bilince seslenen ve çeşitli el emeklerinin satışa sunulmuş olduğu semt pazarlarını deneyebilirsiniz.
 • Fason bir firma ile üretime geçerek, konserve üretim şeklinde tüketicilere ulaşabilirsiniz.
 • Özellikle kahvaltı hizmetleri veren kafeler maliyet konularına dikkat ettikleri için ve müşteri memnuniyetlerini had safhada tutmak istedikleri için, onlarla görüşebilir ve reçellerinizi onlara teklif olarak sunabilirsiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

İnternetin belki de sunmuş olduğu en değerli imkanlarından bir tanesi çeviri yaparak para kazanmak olmaktadır. Özellikle son zamanlarda gittikçe daha da ilgi ile artmaya devam eden bu mesleği evden yapmak isteyenlerin sayılarındaki artış da, sektörün daha da genişlemesine sebep olmuştur.

Tavsiyeler

 Öncelikle sadece İngilizce biliyorsanız, sektör içerisinde elbette ki kendinize bir iş bulabilirsiniz. Fakat artık farklı dilde bir şeylere ulaşmak isteyen kişilerin kaynak sıkıntısı çektikleri ve tabii ki bu yüzden de İngilizce dışında özellikle Rusça, İspanyolca, Almanca gibi dilleri bilenlerin de daha çok tercih edildikleri gerçeği vardır. Bu yüzden en önemli önerimiz, ikinci dil bilme konusunda bohçanızın dolu olmasıdır.

Nasıl Ve Nerelerde Çeviriler Yapabilirim?

 • Makale siparişlerinde İngilizce-Almanca çeviriler bir hayli derecede ilgi görmektedir. Her bir makale çevirisi adına yaklaşık olarak 6-7 TL düzeyinde para kazanabilirsiniz.
 • Edebi çeviriler yapabilirsiniz. Bu çeviriler ile birlikte kendi blogunuzu oluşturabilir ya da internet sitenizi kurabilirsiniz.
 • Bazı YouTube kanallarına İngilizce altyazı ile destek vermek istediğinizi söyleyerek videolardan komisyon talebinizi verebilirsiniz.
 • Uygulamalar üzerinden dil öğretmek için eğitmenlik başvurusu yapabilirsiniz.
 • İnsanlara anlaşabileceğiniz fiyattan online olarak dil eğitimi verebilirsiniz.
 • Belirli tercümanlık bürolarının tercihlerine bağlı olarak çevirmenlik yapabilirsiniz.

Yukarıda ele aldığımız işleri yapamam diyor ve evlere iş dağıtan firmaların, toptancıların, aracıların işlerini almak istiyorsanız, durumu aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

İş talebinde bulunurken kesinlikle telefon numaranızı paylaşmayınız. İletişim mail üzerinden yapılacaktır. Sürekli kullandığınız bir mail adresini mutlaka bildiriniz.

22 yorumlar

 1. Ayşenur

  Esenyurt da oturuyorum acil olarak maddi gelire ihtiyacım var paketleme işi yapabilirim elim hızlıdır işi düzgün yapabilirim

 2. Belis

  Evde paketleme işi yapmak istyrum istanbul elim hızlıdır birçok paketleme işi yaptim

 3. Furkan Sönmezışık

  İstanbul da bulunan dükkanımızda öncelik elektrik işleri olan her türlü dışarıdan gelen işler en özverili şekilde yapılır teslim edilir işçilik soyadımız

 4. Şakir Aytekin

  Merhaba istanbul silivride oturuyoruz 2 universite ogrencisiyiz . Evde yapabilecegimiz bir is ariyoruz . Elimiz her turlu el isine yatkin ve hızlı . Yardımcı olurmusunuz ?

  • admin

   mail yolu ile bilgilendirme yapılmıştır. umarım bilgisini verdiğimiz yerlerden işleri alabilirsiniz.

 5. Canan gani

  Evlere ek paketleme ışı iştiyoeum

  • admin

   bilgilendirme yapılmıştır, işi umarım alabilirsiniz

  • Yurdagül

   Bende İstanbul Tuzla İçmeler de oturuyorum evde paketleme takı montaj kına vs. Paketleme yaparım elim yatkındır her işe

 6. birgül ülke

  4 leventte oturuyorum evde iş yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 7. Sehnaz

  Evde ek iş istiyorum lütfen yardım olun

  • admin

   toplu dönüşler yapılmıştır. umarım gönderdiğimiz işler işinize yarar

 8. Saadet

  Evde paketleme isi istiyorum ne isi var eliniz de suan bilmiyorum ama bilgi verirseniz sevinirim.

  • admin

   bilgilendirme yapıldı

  • lale

   Merhabalar acil işe iihtiyacımız var evde 6 kişiyiz elimiz çokda hızlı tecrübemiz var ve evde mandal paketleme balon işi galoş işi veya çorap paketleme işi gibi bir iş yapabiliriz boş durmak istemiyoruz hem size hemde bize bir çok katkı olur rica ediyorum bize acil geri dönüş yapin lütfen..

 9. meral

  daha önce sigara sarma işi yapmıştım. bu konuda elim baya hızlı günde ortalama 3 karton sarabilirim. bu konuda iş vermek isteyenler mail adresim üzerinden bana dönüş yapabilir. meral_1414@gmail.com
  istanbul kağıthane

 10. pınar

  merhabalar istanbul beylik düzende ikamet ediyorum daha önce evde bir çok paketleme işi yaptım elinizde iş varsa yönlendirebilirmisiniz.

  • admin

   pınar hanım mail üzerinden bilgi verilmiştir

   • Neslihan

    Merhaba istanbul Tuzla ‘da oturuyorum 25 yaşındayım ve acil işe ihtiyacım var. Eğer elinizde paketleme işi varsa yardımcı olur musunuz lütfen

    • Merve

     Evlere paketleme işi istiyorum.

 11. Fadime kaçmaz

  İstanbul sultanbeyli evde iş yapmak istiyorum paketleme işi istiyorum mümkünse yardımcı olursanız sevinirim

  • admin

   mail üzerinden bilgilendirme yapılmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir