İnstagram Şifre Unuttum

6
15

Merhabalar nedix takipçileri. Uzun zamandan beri sitemizde elimizden geldiğince bizlere sorulan soruları cevaplandırmaya çalışıyoruz. Özellikle instagram hakkında oluşan sorunlara bulduğumuz çözüm yolları, yeni soruları da beraberinde getirmektedir.

Takipçilerimizin büyük bir bölümünün sorularını elimizden geldiğince araştırıp, doğru çözüm yolunu bulduktan sonra yazıya alıyoruz. Son zamanlarda gelen soruların içerisinde instagram şifremi unuttum ve instagram e-posta adresimi unuttum sorusu oldukça ön plana çıkama başlamış durumdadır. Durum böyle olduğundan dolayı, sorunun yeni çözüm yollarını araştırarak sizlere instagram şifrenizi unuttuğunuzda ne yapmanız gerekeceğini ve instagram e-posta adresinizi unuttuğunuzda yapmanız gerekenlerin neler olduğunu tek tek yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Anlatacağımız yöntemleri uygulamanız sorunu kısa sürede çözmenize yardımcı olacaktır. Gelin şimdi hep birlikte bu soruların cevabına göz atalım.

İnstagram Şifremi Unuttum

İnstagram şifresini unutmak çoğu instagram kullanıcısının başına gelmektedir. İnstagram şifresinin unutulması, genel olarak facebook ile yapılan bağlantıdan kaynaklanmaktadır. Yani facebook hesabınız ile instagram oluşturduğunuzda, instagram sizlerden şifre ve e-posta adresi istemediği için, otomatik olarak hesabınızı oluşturur. Hesabın facebook ile bağlantısını devam etmesi halinde, instagrama hiç bir bilgi girmeden anında giriş yaparsınız. Ancak instagram hesabının facebook hesabı ile bağının kesilmesi halinde, instagrama girişte sizlere hem kullanıcı adı hemde şifre soracaktır. İnsanların büyük bir bölümü bu tür sebepten dolayı sorunlar yaşamaktadır.

Yöntem 1

İnstagram şifresini unutup, ancak instagram kullanıcı adı veya instagram e-posta adresini hatırlayanlar, yöntem 1 adı altında ele almış olduğum işlemi yapmalıdır. Adımları doğru izlemeniz, tekrardan instagram şifrenize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

 • İlk olarak kullanmış olduğunuz bilgisayar veya akıllı telefondan instagram.com adresine giriş yapın.
 • Daha sonra şifre yenileme linkine giriş yapın.
 • Şifre yenileme linki https://www.instagram.com/accounts/password/reset/
 • Açılan ekranda, e-posta, telefon veya kullanıcı adı alanı çıkacaktır.
 • İnstagram için kullandığınız e-posta adresini bu satıra yazın. 
 • Daha sonra giriş bağlantısı gönder deyin.
 • Şifre yenileme talebi gönderdiniz. İnstagram için kullandığınız mail adresine giriş yapın.
 • Gelen mailin içindeki linke tıklayarak instagrama giriş yapacaksınız. Ekran size yeni şifre oluşturma alanı çıkaracaktır.
 • Bu alandan yeni instagram şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Yöntem 2

İnstargam’da en sıkıntılı konulardan biri, hem e-posta adresini hemde şifreyi unutmaktır. Bu konuda instagram e-postanızı unuttuğunuzda şifrenin kullanıcıya verilme ihtimalinin olmadığını söylemektedir. Ancak instagramın bu söylemine rağmen, deneyebileceğimiz bazı yollar bulunmaktadır. 

 • İlk olarak kullandığınız akıllı telefon veya bir bilgisayardan instagram.com adresine giriş yapın.
 • Sonra vermiş olduğumuz linke tıklayıp, şifre yenileme adresine gidin. 
 • Şifre yenileme linki https://www.instagram.com/accounts/password/reset/
 • Karşınıza aşağıdaki görselde ki alan çıkacaktır.
 • Açılan ekranda kullanıcı adınızı girip, giriş bağlantısı gönder diyoruz.
 • Kullanıcı adınızı bilmiyorsanız, bir arkadaşınızın instagram hesabından, kendi profilinize bakarak kullanıcı adınızı öğrenebilirsiniz.
 • Kullanıcı adınızı girip giriş bağlantısı gönder dediğinizde aşağıdaki görselde ki gibi, mail adresinize şifre yenileme linki gittiğini göreceksiniz.
 • Şifre yenileme bağlantısı için giden mail adresinin baş ve son harfi görülmektedir. Bu adım sizler için, ip ucu olacaktır. Bu ip ucu ile mail adresinizi hatırlayabilirsiniz.
 • Mail adresiniz hatırladıysanız, mail adresine giriş yapıp, instagramdan gelen şifre yenileme linkine tıklayarak, yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Arkadaşlar konu hakkında veya instagramla alakalı sormak istedikleriniz olursa, bizlere sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz. Ekibimiz kısa süre içinde sizlere dönüş sağlayacaktır. 

6 YORUMLAR

 1. hesabımı çaldılar ne olur bana yardım edin geri almam lazım

 2. İnstagram şifremi unuttum Mail bilgilerimi de hatırlamıyorum lütfen yardım edin

  • arkadaşınızın veya çevrenizdeki birinin instagram hesabından, kendi profilinize bakarak, link uzantısından kullanıcı adınıza bakın. instagram.com/ safak.btmz01/ com dan sonraki alan sizin kullancı adınız. bu alanı kopyalayın. sonra instagram giriş kısmına gelip ve şifreni mi unuttun kısmına tıklayın. açılan ekrana kopyaladığınız kullanacı adınızı yapıştırarak, giriş bağlantısı gönder deyin. bunu dedikten sonra alt alanda hangi mail adresine gittiğini gösteren bir yazı çıkacak. mail adresinin burada sadece baş harfi gözükmektedir. baş harfine bakarak hangi mail adresini kullandığınızı tahmin edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here