Evde Forex Nasıl Oynanır?

1
6

Günümüzde birçok insan çalışma hayatından kaçarak daha kolay para kazanma yöntemini aramaktadır. Sabah gidip akşam dönülen bir işi olmadan, üstlerine hesap vermek gibi bir derdi olmadan para kazanmak istemektedir. İnternetin daha çok eve girmiş olması bu konuyu biraz daha kolay hale getirmiştir.

Borsa Nedir?

Borsa, şirketlere ait olan değerli kağıtların alınıp satıldığı bir platformdur. Öncelikle borsada işlem yapabilmek adına aracı kurum ile anlaşmalı ve sözleşme imzaladıktan sonra yatırım hesabı açılmalıdır. Yatırım hesabı açıldıktan sonra aracı kurumun müşterilerine sunmuş olduğu internet ortamındaki ekranlarda ya da bağımsız çalışan brokerlar sayesinde işlem yapmak mümkündür.

Belirlemeniz gereken konu ne kadarlık bir para ile işlem yapacak olmanızdır. Günlük işlem limitiniz çok yüksekte olabilir. Bu tamamen sizin elinizde olan bir durumdur.

Borsa Nasıl Oynanır?

Açmış olduğumuz aracı kurum hesabından seçmiş olduğumuz hisseye al emri girdikten sonra, bu emrin alış sırası geldikten sonra hesabımıza düşmesi gerekmektedir. Bu şekilde yatırım hesabımızda bulunan bakiyeyi hisse senedi olarak almış oluruz.

Bu hisse senedi, hesabımızda kısa ya da uzun vadeli olarak kendi tercihimize göre kalabilir. Almış olduğumuz hisse senedi, beklediğimiz fiyat aralığına geldiğinde satış işlemini gerçekleştirmeliyiz. Kısa dönem ya da günlük al sat yapan bir borsacı iseniz beklediğiniz değer aralığını gördüğünüz zaman satış yapmanız gerekir.

Evden Borsa Oynama

Birçoğumuzun evinde internet bulunmaktadır. Aracı kurum ekranından ya da borsa sitelerinden hisselerin son durumlarını ve şirketlerin gelir gider durumlarını sürekli olarak kontrol edebiliriz. Bu sayede takip ettiğimiz hisse senedinin düşeceğini ya da çıkacağını önceden anlama şansımız olur.

Çalışma hayatından sıkılan bir insan çeşitli yollar deneyerek para kazanmaya çalışır. Borsa bilgi birikiminiz var ise takip ederek evden borsada işlem yapabiliriz. Borsada yüksek para ile işlem yapıldığı gibi düşük tutarda paralarla da işlem yapılmaktadır. Önemli olan alacağınız hisse senedi tutarını karşılıyor olmasıdır.

Ev ortamında kendinize ait bir odanız olabilir. Bu şekilde seansın açık olduğu süre boyunca kendi ekranınızdan borsayı takip edip, pozisyon alarak işlem yapabilirsiniz. Borsayı sadece yatırım yapmak ve uzun vadede kazanmak için düşünen insanlar ekranların başında sürekli kalmak zorunda değildir. Tüm bunların dışında evinizde akıllı telefonlarınız ile de işlem yapmanız mümkündür. Akıllı telefonlarınıza indirmiş olduğunuz aracı kurum ekranı sayesinde istediğiniz hisse senedini alıp satabilirsiniz.

Evde Hisse Senedi Tüyosu Alma

Öncelikle, borsa gibi yüksek paraların kazanıldığı bir ortamda dolandırılma durumunuzda vardır. Ekran başında sürekli hangi hissenin çıkacağına dair bilgi almak isteyen insanlar, kötü emelleri olan insanlar ile karşılaşabilir. Ev ortamında borsa takip ederken özellikle kendi maddi durumunuza göre işlem yapmalı bilgi almak yerine kendi hislerinizi kullanmalısınız.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here