Bir Kızı Etkilemenin Yolları

1
7

Kadınları etkilemenin yolları nelerdir? Eskiden kullanılan tabirle; “çıkma teklifi” etmeden önce ne yapmak gerekir? Sevgiliye güzel sözler söylemek, onu etkilemek için yeterli mi? İlk buluşma sırasında kızla konuşulacak konular nelerdir? Aklınızda bir sürü soru var, değil mi? Merak etmeyin, hepsini makalemizde yanıtlıyoruz!

Kadınları etkilemenin yolları ekşi sözlük, uludağ sözlük gibi çok ziyaret edilen sitelerde hatta kadınların ağırlıkta olduğu sitelerde dahi soruluyor. Hatta bazı yerlerde şu şekilde bir tanıtıma bile rastlayabilirsiniz; beylere özel reçete kadınları etkilemenin yolları! İnsan sormadan edemiyor; yahu kadınları etkilemek bu kadar zor mu?

Öncelikle şöyle bir durup düşünmeniz gerekiyor; çekingen miyim? Kadınlar hakkında ne biliyorum? Kadınları etkilemenin yolları hakkında bilgi sahibi olmadan önce bu soruların yanıtlarını vermeniz oldukça önemli. Zira kadınlar çekingen erkeklerden hiç haz etmiyor! Yani yan yana geldiğiniz ya da elele tutuştuğunuz zaman yüzünüz kızarıyor, dudaklarınızdan tek kelime dahi çıkmıyorsa, işiniz gittikçe daha da zorlaşacaktır.

Kadınları etkilemenin yolları denildiğinde akla ilk olarak, kendine güveni tam olan bir erkek olmak geliyor. İstediğiniz kadar aşk sözleri söyleyin, flörte ya da sevgiliye güzel sözler söyleyin, utangaç ve kendine güveni olmayan bir erkekseniz, kadınları etkileyemezsiniz. Elbette istisnalar olabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Eğer sevgiliyseniz ve bu ilişkinin yürümesini istiyorsanız, utangaçlığınızı üzerinizden atmalı ve kendinize olan güveninizi inşa etmelisiniz.

Özellikle ilk buluşma birçok erkek için problemli geçebiliyor. Hatta o denli problemli ki, forumlarda ya da bloglarda yüzlerce “kızla konuşulacak konular” başlıklı yazı bulmak mümkün. Bu problemin farkındayız ve ilerleyen süreçte detaylı yazı da biz kaleme alacağız ama farklı bir şekilde; konu vermeyerek! Çünkü buluşacağınız kişinin kişiliğini bilemeyiz ve bir insanı tanımadan o insanla ne konuşacağınızı söyleyemeyiz!

Otuzuna merdiven dayamış ya da geçmiş olanlar bilirler, eskiden, internetin olmadığı ya da henüz evlerimize girmediği zamanlarda arkadaş ortamlarında ya da yaşça büyüklerin bulunduğu yerlerde erkek erkeğe sohbet ederken kız tavlama yolları hakkında nutuklar çekilirdi. Elbette bu nutuklar genel anlamda uygulamaya dökülse başarısızlıkla sonuçlanırdı.

Çünkü nutuk çeken kişinin konuştuğu insanlarla nutuğu dinleyenin konuştuğu insanın ne sosyal yaşantısı ne dünya görüşü ne fiziksel özellikleri ne de psikolojisi hiçbir zaman tam anlamıyla bir olmaz! Bu yüzden sizlere “şunu yapın, bunu söyleyin” demek yerine, daha doğru bir şekilde bilinçlendirmeye çalışacak ve genelde ne yapmamanız gerektiği hakkında bilgilendireceğiz.

İlk Buluşmada Kadınları Etkilemenin Yolları

Erkekler bakımlı kadınlardan hoşlanır, değil mi? Peki ya kadınlar nasıl erkeklerden hoşlanır? En başta söylediğimiz gibi kadınları etkilemenin yolları denildiğinde ilk akla gelmesi gereken şey özgüveni yüksek olmaktır. Tanışırken, flörtleşirken, “çıkma teklifi” ederken ya da elele gezeceğiniz ilk gün, sevişeceğinizi anladığınız zaman… Özgüven, özgüven, özgüven!

Özgüven bilgili olmaktan geçer ve dolayısıyla kadınları etkilemenin yolları kitap okumak, müzik dinlemek, astronomi gibi konularda konuşabilmekten… Ha unutmadan, kadınları etkilemenin yolları kitap olarak da defalarca yayımlandı! Hatta kadınları etkilemenin yolları aşk doktoru olarak tanınan Mehmet Çoşkundeniz tarafından da televizyon programlarında defalarca dile getirildi. Özgüven, her zaman başı çekiyor!

İkinci olarak, siz nasıl buluşacağınız kadının bakımlı, temiz ve özenli olmasını istiyorsanız, o da sizin onunla buluşacağınız zaman aynı özeni göstermenizi ister. Yani bir kadınla buluşacaksanız, ütüsüz kıyafetler, boyasız ayakkabılar, özensiz saçlar ve yorgun bir yüz ile gitmeyin. Hele ki ilk buluşma sırasında bu saydıklarımızın hiç birini yapmayın!

Belki çok iyi bir sohbetiniz var, yakışıklısınız, fiziksel olarak kusursuzsunuz ama karşınızdaki insana kendisini özel hissettirmiyorsanız bunların önemi kalmayabilir ve arkadaşlarına sizi “öküz” olarak (biraz da haklı olabilir, değil mi?) tanıtabilir… Kadınları etkilemenin yolları arasında, ilk andan itibaren kendisini özel hissettirmek elbette var!

Gülümseyin. Aşk sözleri, sürekli sorulan kadınları etkileme sözleri ya da karizmatik erkek duruşundan daha önemli bir şey var; samimi bir gülümseme. “Gülünce gözlerinin içi gülüyor” cümlesini duymuşsunuzdur. Emin olun kadınlar gülüşün sıcaklığını hissedebilir ve siz ne kadar sıcak bir gülümseme hediye ederseniz, kat kat fazlasını alırsınız.

Kendiniz olun. İlk tanışma çok önemlidir. Önemlidir çünkü o gün yapmacık olursanız, kendinizi olduğunuzdan farklı biri gibi (mesela daha zengin, daha akıllı) göstermeye çalışırsanız karşınızdaki kadın çok büyük ihtimalle bunu anlayacaktır. İyi senaryo da şu; o gün değil, birkaç buluşma sonra anlayacaktır ve sonuç yine gecikmiş bir veda olacaktır. Çünkü hiç kimse vaktini kendisini kandırmaya çalışan birisiyle harcamak istemez. Olmuyorsa olmaz; dünyadaki tek insan ne sizsiniz, ne de o… Hem herkes herkesi beğenmek zorunda değil ki…

Bir kızla nasıl konuşulur? Bu soruya “nasıl konuşulmaz” üzerinden yanıt verelim mi? Şöyle başarılıyım, böyle işler bitiririm, ben her şeye kadirim, hiçbir şeyden korkmam tarzında konuşmayın. Lütfen. Hiç mi başarısızlığınız yok? Hiç mi beceremediğiniz bir iş olmadı? Yahu ölümden, bir yakınınızı kaybetmekten, karanlıktan, köpekten yahu Lord Voldemort’tan da mı korkmuyorsunuz? Hiç mi? Hiçbir şeyden korkmayan hiç kimse yoktur. Her şeyi başarmış hiç kimse de yoktur… Beylik laflar etmeye, olmadığınız birisiymiş gibi görünmeye çalışmayın; ANLARLAR. Bugün değilse yarın, yarın değilse bir sonraki gün… Güvene dayalı bir ilişki böylece başlamadan sona erer.

Tanışma mesajları atmak, “çıkma teklifi sözleri” düşünmek oldukça keyiflidir. Hatta ilişkinin başlangıcı, yani flörtleşme, en güzel günler olarak hatırlanabilir ama ilk buluşma esnasında yaşanan stres bazen her şeyi mahvetmeye sebep olabilir. Bu yüzden kendinize biraz zaman vermelisiniz; yani buluşma sırasında kızla konuşulacak konular öyle pat diye ortaya çıkmaz ki… Emin olun karşınızdaki de erkekle konuşulacak konular hakkında düşünüyordur. Elbette flört aşaması biraz uzun sürdüyse, birbirinizi tanıdıysanız o başka.

Ortak ilgi alanlarınız var mı? İşte size konuşma fırsatı. “Geçen bir kitap okudum/film seyrettim, beni inanılmaz etkiledi,” diye başlayın cümleye, bakalım o da okumuş ya da izlemiş mi? Heyecanı, bu konuya olan ilgisini ele verecektir zaten. Sakın ha, yüzünüzü buruşturup; “ben kitap okumam/film seyretmem” demeyin. Kitap okumadan, film seyretmeden olur mu? Bu karşı taraf için cinnet sebebi bile olabilir!

Bu konuda yardımınıza koşalım, İzlenmesi Gereken Filmler başlıklı makalemiz, flörtünüzle ya da sevgiliniz, eşinizle izleyebileceğiniz en güzel filmleri içeriyor.

Ortak ilgi alanları bulabilmenin, bulmaya çalışmanın neler kazandırabileceğini biliyor musunuz? Buyurun, bizden söylemesi;

Bir kadınla ilk buluşmada nereye gidilir? Bu sorunun net bir yanıtı yok. Yani siz ya da kadın alkol kullanıyor musunuz? Kaç yaşındasınız? Muhafazakar mı yoksa daha açık görüşlü müsünüz? Karşınızdaki insanın görüşü ne? Sakin bir ortamdan mı yoksa tabir-i caizse “hızlı” bir ortamdan mı hoşlanırsınız? Buluştuğunuz insan nasıl bir ilk buluşma yeri tercih eder? Bu soruların yanıtlarını bilseydik net bir yanıt verebilirdik… İlerleyen süreçlerde bu konularla ilgili de detaylı bilgilendirme yapacağız.

Kadınları etkilemenin yolları hakkında sizlere önemli bilgiler verirken, aynı zamanda ilk buluşmaesnasında kızla konuşulacak konular konusuna da değindik. Umuyoruz ki hoşlandığınız kadınla elele gezeceğiniz günler için, aşk sözleri mırıldanacağınız mutlu yıllar için güzel bir zemin oluşturmanıza biraz olsun yardımcı olabilmişizdir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here